Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja z kontroli bezpieczeństwa zabawek pociskowych - II kwartał 2023 r.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie w II kwartale 2023 r. łącznie w ww. zakresie przeprowadził 2 kontrole zabawek.


Kontroli poddano 2 partie wyrobów (strzelba, zestaw policyjny) celem sprawdzenia czy spełniają one wymagania określone w przepisach rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20.10.2016r. w sprawie wymagań dla zabawek. Kontrole miały na celu również sprawdzenie czy podmioty gospodarcze wypełniają obowiązki określone w ustawie z dnia 13.04.2016r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku.
Zabawki ocenione zostały pod kątem oznakowania. Sprawdzano, czy znajdują się informacje takie jak: znak CE, dane producenta, dane importera, ostrzeżenia, instrukcje.
Zakwestionowano 2 partie zabawek.
Jedną partię z uwagi na wyniki badań laboratoryjnych, w trakcie których odłączyły się przyssawki, co może stwarzać ryzyko połknięcia odłączonych części i uduszenia.
Drugą natomiast z uwagi na nieprawidłowo wystawioną deklarację zgodności – wskazane były nieaktualne normy. W związku z negatywnymi wynikami badań laboratoryjnych akta sprawy przekazane zostały do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w celu wszczęcia postępowania administracyjnego.  

Kontrole dotyczyły przedsiębiorców prowadzących działalność w Szczecinie i Koszalinie.

Beata Manios- rzecznik
Inspekcji Handlowej w Szczecinie
Tel. 91 4225239 wew. 46

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Dynowska 24-11-2023 14:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Dynowska 24-11-2023
Ostatnia aktualizacja: Beata Dynowska 24-11-2023 14:28