Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja o wynikach kontroli wyrobów pod względem zawartości niektórych substancji chemicznych (REACH-EN-FORCE 10).

Realizując wytyczne Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz program kontroli Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie przeprowadził w zakresie zawartości niklu kontrolę u jednego przedsiębiorcy (importera) prowadzącego sprzedaż detaliczną w sklepie w Koszalinie.

W odniesieniu do punktu programu, ustalenia kontroli przedstawiają się następująco:

1.    Badanie wyrobów w zakresie zawartości niedozwolonych do stosowania substancji niebezpiecznych lub dozwolonych z ograniczeniami – pobranie prób do badań laboratoryjnych.

W celu sprawdzenia wyrobów w zakresie zawartości niedozwolonych do stosowania substancji niebezpiecznych lub dozwolonych z ograniczeniami, tj. w zakresie zawartości niklu do badań laboratoryjnych pobrano jedną próbkę wyprodukowanego w Chinach zegarka.

Przeprowadzone badania fizyko-chemiczne ww. produktu w Laboratorium w Łodzi na zgodność z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) i utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów – załącznik XVII (Dz.U. UE L 396 z 30.12.2006 r. ze zm.) wykazały, że  zbadany zegarek jest zgodny pod względem zawartości niklu z wymaganiami ww. rozporządzenia.


Beata Manios- rzecznik Inspekcji Handlowej
w Szczecinie
tel. 91 4225239 wew. 46

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Gogacz 05-09-2022 08:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Gogacz 05-09-2022
Ostatnia aktualizacja: - 05-09-2022 08:27