Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja z kontroli bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych do wykrywania tlenku węgla (III kw. 2017r.)

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie w III kwartale 2017r. przeprowadził kontrole w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych do wykrywania tlenku węgla. Kontroli poddano 14 partii produktów. Kontrole przeprowadzono w hurtowniach, sklepach wielkopowierzchniowych i sklepach detalicznych. Przeprowadzono badania organoleptyczne oraz oceniono oznakowanie ww. produktów na zgodność z wymaganiami określonymi w rozdziale 2 i art. 10 ustawy z dnia 12 grudnia 2003r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. z 2015 r., poz. 322). Zakwestionowano 5 partii produktów z uwagi na brak umieszczenia bezpośrednio na urządzeniu, na opakowaniu oraz w instrukcji wymaganych informacji. W odniesieniu do 3 produktów akta sprawy zostały przesłane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów celem wszczęcia postępowania.

Bezpośrednio na produktach nie podano m.in. napięcia i częstotliwości zasilania elektrycznego oraz maksymalnego zużycia mocy, maksymalnego czasu zużycia zalecanego dla urządzenia.

Opakowanie nie zawierało m.in. ostrzeżenia, że urządzenie powinno być instalowane przez kompetentna osobę, informacji o oczekiwanym czasie zużycia czujnika, jeśli może na niego wpływać czas przechowywania i jeśli jest różny niż czas życia urządzenia.

Beata Manios- rzecznik Inspekcji Handlowej w Szczecinie
Tel. 0-91 4225239 wew. 36

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paweł Pacała 11-12-2017 08:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 11-12-2017
Ostatnia aktualizacja: - 11-12-2017 08:13