Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja o wynikach kontroli wybranych przedsiębiorców prowadzących działalność deweloperską


Informacja o wynikach kontroli wybranych przedsiębiorców prowadzących działalność deweloperską.

 

Zgodnie z pismem nr BK/ANU-41-44/07/AJ z dnia 6 lipca 2007r. dotyczącym przeprowadzenia kontroli u wybranych przedsiębiorców prowadzących działalność deweloperską Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie informuje, że w lipcu i sierpniu 2007 roku przeprowadził 4 kontrole u przedsiębiorców w Szczecinie, Kołobrzegu i Koszalinie.

 

Ustalenia kontroli w odniesieniu do zleconych zagadnień przedstawiają sie następująco:

 

 

  1. Kontrolowany przedsiębiorca w Szczecinie w latach 2005 - 2007 zrealizował pięć inwestycji budowlanych w budynkach wielolokalowych z lokalami mieszkalnymi (po jednym budynku w każdej inwestycji) w pięciu budynkach w Szczecinie. W związku z tym, do kontroli w zakresie ustalenia powierzchni projektowej lokali mieszkalnych do powierzchni powykonawczej lokali mieszkalnych wytypowano dwa budynki wielolokalowe w Szczecinie.:

 

W obydwu przypadkach kontrolującym okazano projekty budowlane i decyzje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Szczecinie, w których udziela się pozwolenia na użytkowanie budynków mieszkalnych.

Na podstawie udostępnionej dokumentacji (projektów budowlanych, umów przedwstępnych sprzedaży lokali mieszkaniowych, aktów notarialnych - umów ustanowienia odrębnej własności lokali i sprzedaży) stwierdzono, że różnica pomiędzy ogólną powierzchnią projektową wszystkich lokali mieszkalnych a ogólną powierzchnią powykonawczą wszystkich lokali wystąpiła w obu kontrolowanych budynkach i wyniosła:

 

    •  

      w jednym przypadku wyniosła 0,51 m

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariola Cieśla 04-09-2007 14:15
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Wiesław Pucek 04-09-2007
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Wilkosz 16-10-2009 14:03